TV a rádia online

Přes internet lze sledovat stovky televizních kanálů i poslouchat obrovské množství rozhlasových stanic z pohodlí domova. Stačí k tomu počítač a dobré připojení k internetu. Následující článek vám ukáže, jak na to, a kde si vybrat, co chceme sledovat. Zároveň se podíváme na službu YouTube – největší internetový server pro sdílení videosouborů.

Streamování

Streamování neboli přehrávání videosouborů umožněné zároveň během stahování dat se stalo oblíbeným nástrojem sledování videa. Umožňuje tak sledování videí v reálném čase, aniž byste museli čekat, než se video stáhne do vašeho počítače. Na tomto principu fungují internetová rádia a televizní stanice.

Televize online

Existují dva způsoby, jak sledovat online televize. Prvním je sledování vybrané televizní stanice přímo prostřednictvím webového prohlížeče. Po zadání „tv online“ do vyhledávače vám naběhne hned několik webových stránek se seznamem dostupných televizních kanálů.

Přehledně seřazené české a slovenské televizní kanály najdete po kliknutí na tento odkaz.

Druhou možností je stažení programu na sledování televizních kanálů přes internet. Takových programů je velké množství. Ukážeme si hned dva: Livestation a Online TV Player.

Program Livestation umožňuje sledování až 3000 televizních stanic z celého světa. Nevýhodou je, že nenabízí české programy. Stáhnout jej lze zdarma zde. Online TV Player nabízí sledování až 1000 televizních programů z celého světa i z České republiky. K dispozici je na tomto odkazu.

Rozhlasové stanice online

Chcete poslouchat nějaké vaše oblíbené rádio, když sedíte u počítače? Není nic jednoduššího, než zadat do vyhledávače jeho název a na příslušných webových stránkách kliknout na odkaz „Rádio živě“ nebo „Pustit“.

Chcete-li si vybrat z nabídky rádii vysílaných přes internet, či si zvolit nějaký hudební styl, stačí navštívit jednu z mnoha webových stránek, které to umožňují. Vedle klasických rozhlasových stanic, které umožňují i vysílání přes internet, existuje mnoho ryze internetových rádií, o kterých jste dost možná dosud vůbec neslyšeli.

YouTube

Největším a nejznámějším internetovým serverem pro sdílený videosoubourů je YouTube. Z původně amatérské služby vyvinuté několika studenty se stal celosvětový fenomén. Každý den jde zde přehráno na 2 miliardy videí! YouTube je postaven na tom, že videa nahrávají sami uživatelé.

V české prostředí je nejznámější podobnou službou Stream.cz.

Obrovské množství videí a jejich okamžitá přístupnost je samozřejmě vykoupena všudypřítomnou reklamou.

Tip: Seznam televizních stanic je nutné v programu aktualizovat. Pokud tak neučiníte, nebudou se vám některé programy zobrazovat.

Tip: Například se jedná o službu Play.cz. Zde si můžete vybrat konkrétní českou i zahraniční stanic nebo hudební styl, o který máte zájem a rovnou začít poslouchat.

Provozovatel:

M'am'aloca o.p.s.
info@mamaloca.cz
+420 774 650 198
Havelská 3, Štolmíř
282 01 Český Brod