Počítačové hry a zábava na internetu

Hraní počítačových her máte pravděpodobně spojeno s vašimi potomky, kteří sedí u počítače a zaujatě s kýmsi bojují na monitoru. Ale svět počítačových a online her je mnohem širší a na internetu lze najít mnohé hry, které zabaví napříč věkem a ještě mohou být dokonce zdraví prospěšné. Následující článek se vám pokusí zprostředkovat některé tipy pro užitečnou zábavu na internetu.

Podle některých studií mohou mít počítačové hry dokonce blahodárný účinek na náš mozek a udržovat jej v kondici. A není bez zajímavosti, že celou čtvrtinu herní populace tvoří lidé starší padesáti let.

Jak si hrát na internetu?

Nejprve si ukážeme hry, které můžete hrát online, tj. aniž byste si museli hru stahovat do svého počítače. Pro začátek bude nejjednodušší navštívit některou z webových stránek, které takové hry nabízejí.

Jednu takovou najdete po kliknutí na tento odkaz. Najdete zde jak logické hry, které „potrápí“ váš mozek, tak hry zaměřené na postřeh či motoriku.

Internet také nabízí mnoho her, které si můžete zahrát s dalšími uživateli. Obvykle to probíhá tak, že se na dané stránce zaregistrujete a domluvíte se na hře s někým, kdo je také zrovna připojený. Často si u toho s protihráčem můžete i chatovat.

Dobrým příkladem jsou šachy. Internet nabízí velké množství stránek, kde si je můžete zahrát.

Pojďme si ukázat jednu z nich, ŠachyOnline.cz. Nejprve se musíte zaregistrovat: vytvořit své herní jméno a heslo. Pak už si jen vyberete, na jaký čas chcete hrát, barvu figurek a spoluhráče, který je online. Hra může začít! Vedle hraní s „živými“ spoluhráči samozřejmě můžete hrát proti počítači – například na těchto stránkách.

Počítač a internet mohou být skvělým společníkem. Zahrát si nějaké hry na internetu může být zábavné i přínosné, ale nic se nemá přehánět. Je vždy lepší zahrát si karty nebo šachy s „opravdovými“ lidmi.

Tip: Může se stát, že vás nějaká hra zaujme natolik, že se od ní nebudete chtít odtrhnout. Ale aby hraní her bylo opravdu blahodárné, jak se někteří domnívají, je dobré typy her měnit. Prostě: neluštit pořád sudoku, nebo neskládat tetris, ale zkoušet a učit se stále novým věcem.

Provozovatel:

M'am'aloca o.p.s.
info@mamaloca.cz
+420 774 650 198
Havelská 3, Štolmíř
282 01 Český Brod