Jak vytvořit vlastní webové stránky?

Chtěli byste mít vlastní webovou stránku? Není to zase tak složité, jak by se laikovi mohlo zdát. Ani k tomu nepotřebujete umět programovat a webovou stránku můžete vytvořit zcela zadarmo. V následujícím článku si ukážeme, jaké jsou možnosti tvorby www stránek, a kde si je případně založit.

Jaké jsou možnosti?

Vytvoření webové stránky lze provést v zásadě čtyřmi způsoby: naučit se programovat v html jazyce (hlavní jazyk pro tvorbu www stránek), využít html editorů (píší zdrojový kód za Vás), použít dostupné aplikace pro tvorbu webdesignu, anebo si nechat webové stránky vytvořit od profesionální společnosti (samozřejmě za peníze).

Přestože základy programovacího jazyka webových stránek nejsou nijak složité, bude nás zajímat především třetí možnost: tvorba www stránek v dostupných aplikacích.

Systémy tvorby www stránek dostupné zadarmo

Na internetu najdete mnoho služeb, které poskytují tvorbu a správu www stránek i s možností vytvoření domény zadarmo. Podívejme se na dvě známé a šikovné služby: Webnode.cz a eStránky.cz.

Obě internetové služby fungují podobně. Nejprve si zvolíte název své www stránky a následně si vyberete z jedné z mnoha šablon (což je design a struktura vašich stránek). Vytvoříte si přístupové heslo, aktivujete svůj účet a můžete začít naplňovat svou www stránku obsahem!

Jaká může být adresa mých www stránek?

Stránky, které jsou vytvořeny prostřednictvím výše uvedených dvou služeb, jsou www stránky tzv. třetího řádu. Adresa Vaší stránky, která je zadarmo, tak může vypadat například takto: www.hokuspokus.webnode.cz či www.hokuspokus.estranky.cz.

Samozřejmě si můžete registrovat vlastní doménu (pokud je ještě volná) a za určitý poplatek tak mít doménu tzv. druhého řádu (například: www.hokuspokus.cz). Obě služby umožňují přenesení Vámi vytvořených www stránek z jejich domény na Vaši vlastní.

Není to tak složité, jak by se zprvu mohlo zdát, že? Hodně zábavy při tvorbě vašich prvních www stránek!

Tip: Pokud vás ale láká proniknout do tajů html jazyka a naprogramovat si vlastní webovou stránku sami, podívejte se například na stránky Pěstujemeweb.cz či Jakpsátweb.cz, kde najdete srozumitelný návod, jak začít „psát“ v jazyce html.

Tip: Předtím, než začnete s tvorbou vlastních www stránek, rozmyslete si, co na internetu chcete prezentovat a jak zhruba by měla vaše www stránka vypadat.

Provozovatel:

M'am'aloca o.p.s.
info@mamaloca.cz
+420 774 650 198
Havelská 3, Štolmíř
282 01 Český Brod