Skype – snadné telefonování přes internet

Internet neslouží jen k vyhledávání informací a posílání e-mailů, lze jej využít i k (video) telefonování, a to dokonce zadarmo. Následující článek vám přiblíží, jak si stáhnout program, pomocí kterého si můžete telefonovat s vašimi přáteli nejen v České republice, ale po celém světě, kteří využívají stejné služby.

Co k tomu potřebuji?

Novější počítače jsou již vybaveny webovou kamerou, zvukovou kartou, reproduktory a mikrofonem. Pokud máte starší počítač, budete si muset tyto komponenty dokoupit.

A pak už stačí se jen zaregistrovat na jedné ze služeb, která (video) telefonování umožňuje. Nejrozšířenější a nejznámější takovou službou je Skype.

Skype

Program na (video) telefonování Skype si můžete stáhnout zde. Při první instalaci programu musíte vyzkoušet, zda máte správně nastavené reproduktory a mikrofon.

Při prvním spuštění Skypu se vám zobrazí dialogové okno, kde si vytvoříte svůj nový účet. Zadáte svou přezdívku, pod kterou budete na Skypu vystupovat a zvolíte si své heslo.

Po prvním přihlášení se vám zobrazí průvodce, který správně nastaví program a názorně vám ukáže, jak s ním pracovat.

A pak už si hned můžete zatelefonovat! Aby vaši přátelé věděli, že už jste na Skypu, musíte jim o tom dát vědět! Můžete také zkusit své přátele na Skypu sami hledat – zadáním jejich jména či přezdívky.

Tip: Můžete si nastavit automatické spuštění Skypu po zapnutí počítače – tím odpadá nutnost se vždy znovu přihlašovat a zadávat heslo.

Tip: Telefonování v rámci programu Skype je zadarmo. Když jste vy a váš přítel na Skypu, tak nic neplatíte. Přes Skype ale lze telefonovat i na pevnou linku či mobil. V tom případě si ale na svém účtu budete muset předplatit nějaký kredit.

Provozovatel:

M'am'aloca o.p.s.
info@mamaloca.cz
+420 774 650 198
Havelská 3, Štolmíř
282 01 Český Brod